Nespokojný Trnavčan Martin na sociálnej sieti zverejnil fotografiu výstavby nového cyklochodníka, ktorý má prepájať ulicu Štefana Moyzesa a Bottovu ulicu. „Keď zúženiu ulice hovoríš benefit v budovaní cyklochodníkov!“ napísal Martin na sociálnej sieti. Na príspevok reagoval aj bývalý kandidát na primátora Branislav Baroš. „A to sa ešte nedostali k frekventovanejším častiam budúceho cyklochodníka,“ vraví.
Iná diskutujúca Silvia zas podotýka, že kým cyklochodníky sú všade, niektoré úseky chodníkov sú pokryté jamami. „Keď idem s kočíkom po chodníku, môžem kolieska dolámať. Také jamy tam sú,“ tvrdí.
Primátor Peter Bročka si od nového cyklochodníka sľubuje kvalitnejšiu infraštruktúru a bezpečné napojenie na železničnú a autobusovú stanicu. „Nie len dôležité záujmové body, ale aj dopravné infraštruktúry. Počas výstavby tejto najdlhšej cyklotrasy prejdú úpravami povrchov nie len chodníky a cesta, ale aj verejné osvetlenie a zeleň. Hneď niekoľko škôl a inštitúcií tak získa nové bezpečné napojenie na železničnú a autobusovú stanicu,“ napísal na sociálnej sieti.
Trnavčan Miloš si myslí, že by sme sa mali inšpirovať u zahraničných susedov. „Vo Viedni majú na ceste nakreslenú čiaru asi meter od chodníka a taký cyklochodník im stačí. Taktiež na Morave. V Trnave musí byť široký 2,5 až 3 metre a aj tak je takmer prázdny. To bude ekologický prínos pre Trnavu, keď budú naštartované autá stať v zápche. To je logika,“ povedal.