Policajtovi z Trnavy sa podarilo vypátrať stratenú peňaženku. Som dojatá, napísala v ďakovnom maily obyvateľka mesta


Policajt z Trnavy našiel stratené peňaženku. Majiteľka sa mu poďakovala

Foto: Policajtovi z Trnavy sa podarilo vypátrať stratenú peňaženku. Som dojatá, napísala v ďakovnom maily obyvateľka mesta
Foto: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Stratené peňaženky sú celkom častým problémom ľudí. Nájdu sa však aj čestní ľudia, ktorí sa snažia nájsť ich majiteľa, či ich zanesú na policajnú stanicu. Rovnaké šťastie mala aj obyvateľka Trnavy, ktorej peňaženku našiel priamo policajt z trnavskej železničnej polície.

Nešťastná obyvateľka sa po strate peňaženky s dokladmi, bankovými kartami a vyššou sumou peňazí obrátila priamo na políciu. Jednému z policajtov sa ju aj podarilo vypátrať. Šťastná majiteľka tak polícii poďakovala prostredníctvom mailu.

„Rada by som srdečne poďakovala Železničnej polícii v Trnave, ktorá mi dňa 16.6.2024 vypátrala stratenú peňaženku so všetkými dokladmi, bankovými kartami a vyššou sumou peňazí a všetko mi bolo vrátené. Ďakujem za pomoc pán policajt (Vaše meno bohužiaľ neviem), ešte teraz, som dojatá. Nech sa Vám všetkým darí v tak skvelej práci aj naďalej,“ napísala v maily obyvateľka mesta.

Čo hrozí, ak nájdete stratenú peňaženku, ktorú nevrátite a prídu na vás?

Ak nálezca neodovzdá peniaze v hotovosti vlastníkovi, resp. štátnemu orgánu, vystavuje sa riziku trestnoprávnej zodpovednosti. Konkrétne môže naplniť skutkovú podstatu trestného činu zatajenia veci podľa § 236 Trestného zákona. Ten hovorí: „Kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo bez dovolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním väčšiu škodu,“ uvádza Podnikateľské centrum.



Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie správy Trnavský kraj